Menu Zavřeno

střelecký klub

Zveme všechny zájemce o členství v našem střeleckém klubu „SK AKIM Znojmo“ na střelnici, kde se můžete seznámit s podmínkami členství v klubu, stanovami a směrnicemi spolku.
Členství má mít dvě varianty, a to „aktivní“ – pro střelce, kteří se chtějí aktivně podílet na fungování klubu a využívat naplno výhod členství na střelnici a „pasivní“ pro ty, kterým čas nebo cokoli jiného nedovoluje se naplno věnovat soutěžím, společným tréninkům atd., ale chtějí být ve střelecké organizaci vedeni a využívat výhod vstupu na střelnici.

Náš klub je také členem Asociace sportovní dynamické střelby ČR, tzn., že zájemci o sportovní střelbu IPSC jsou v této asociaci vedeni a po složení bezpečnostní zkoušky mohou klub reprezentovat na soutěžích IPSC úrovně II a výš v České republice i po celém světě.

Jako klub nabízíme nadstandartní podmínky k trénování a organizování závodů všech střeleckých disciplín, ať už je to IPSC, IDPA, USPSA, LOS, westernové střílení apod. nebo např. mířená střelba až na sto metrů. Disponujeme veškerým potřebným zařízením k těmto střeleckým aktivitám, od kovových terčů přes zástěny ke stavbě různých situací až po výběr terčů papírových.

Lidová obranná střelba (LOS), je česká střelecká soutěž. Je určená široké střelecké veřejnosti, zejména těm, kteří se rozhodli pro svou obranu nosit palnou zbraň.

LOS založilo roku 2005 sdružení LEX, které ji dodnes zaštiťuje. První Mistrovství ČR se konalo v roce 2006. Tato sportovní disciplína si (mimo střeleckého vyžití) klade za úkol prohloubit střelecké a taktické dovednosti a vštípit bezpečné ovládání palné zbraně v různých stresových situacích, které jsou na závodech modelovány.
Na naší střelnici se mimo pravidelných pohárových závodů konalo již třikrát Mistrovství České republiky v této střelecké disciplíně.

Pro účast na soutěži LOS je nutné být držitelem zbrojního průkazu kterékoliv skupiny (tedy na rozdíl od IPSC je tato soutěž nejen pro sk. B – sportovní účely).